W ramach projektu przeprowadzono dwusemestralne studia podyplomowe oraz szkolenia ustawiczne z zakresu technik analitycznych (stosowanych do oceny skutków regulacji), skierowane do służby cywilnej. CKC UW odpowiadało za przygotowanie materiałów, testów oraz e-kursów na dedykowanej platformie e-learningowej.

Celem studiów i szkoleń oferowanych w ramach projektu jest rozwój kompetencji i umiejętności w zakresie oceny skutków regulacji kadr administracji rządowej, odpowiedzialnej za opracowywanie propozycji aktów prawnych.

Zadania w ramach realizowanego zamówienia:

  1. Przygotowanie i przeprowadzenie dwusemestralnych studiów podyplomowych (100 osób).
  2. Przygotowanie i przeprowadzenie szkoleń ustawicznych dla absolwentów studiów oraz absolwentów tzw. Akademii Analityka (6 tematów).
  3. Przygotowanie 13 kursów e-learningowych.

Grupą odbiorców są pracownicy administracji publicznej (członkowie korpusu cywilnego), przede wszystkim legislacyjnych służb analitycznych. Studia i szkolenia przeznaczone są dla osób, które w swojej codziennej pracy zajmują się m.in.: analizą jakościową i/lub ilościową danych (w tym polityk publicznych) w aspekcie procesu oceny skutków regulacji.

 

Do CKC UW (przy współpracy z merytorycznymi specjalistami z dziedziny) należała koordynacja realizacji zamówienia, organizacja studiów i szkoleń, przygotowanie materiałów, testów oraz kursów e-learningowych na dedykowanej platformie e-learningowej.
Projekt był realizowany na podstawie umowy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w ramach projektu „Akademia Oceny Wpływu Regulacji” (PO WER). Umowa zawarta została w związku z przeprowadzonym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego.

Operatorem projektu na UW było CKC UW, we współpracy z Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych EUROREG, na mocy umowy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów (KPRM).